Άνετο «τρίποντο» για τον Θρίαμβο Λούρου κόντρα στη Θύελλα Σινώπης

Εύκολο απόγευμα είχε ο Θρίαμβος Λούρου, που κέρδισε με σκορ 2-0 την Θύελλα Σινώπης.

Η ομάδα του Βαγγέλη Γκαρτζονίκα , ήταν καλύτερη του αντιπάλου της, και έφτασε δίκαια στη νίκη. Όπως και στα προηγούμενα παιχνίδια πρωταθλήματος, ο Θρίαμβος Λούρου μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, έλεγχε το ρυθμό, αλλά σήμερα είχε το κάτι παραπάνω, το γκολ.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι έδειξαν ποιος είναι το αφεντικό, και στο 18΄ ο Κόκκαλης μετά από πάσα του Κοντογεώργου έκανε το 1-0. Στο 35΄ ο Παπαδόπουλος τελευταίος παίκτης ανέτρεψε τον Δήμα και ο κ. Αλεξανδρόπουλος έδειξε την κόκκινη κάρτα στον αμυντικό της Θύελλας Σινώπης και το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χρήστος Δήμας αλλά ο Παναγιωτίδης απέκρουσε. Στο 30΄ ο Λέτσος με απευθείας φάουλ έκανε το 2-0.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (45’) ο Ιορδανίδης βρέθηκε σε θέση να κάνει το 2-1, αλλά το πλασέ που έκανε πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μήτσιου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα ήταν κακό και απογοήτευσε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν.

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος

Βοηθοί: Κέφης-Κώτσης

Θρίαμβος Λούρου (Βαγγέλης Γκαρτζονίκας): Μήτσιος, Σάκκος, Λιόντος, Τζιάκος, Λέτσος, Γκολάκου, Ντόντης, Κόκκαλης (37΄λ.τρ.Νάση), Ναστούλης, Κοντογεώργος, Δήμας Χ. (77΄λ.τρ. Γιαννίτσης).

Θύελλα Σινώπη(Λάζαρος Καρασαβίδης): Παναγιωτίδης, Χατζηγεωργίου, Φούντογλου Ν., Μιχαηλίδης, Βασιλειάδης Λ., Σπυράκος, Τολμίδης (56΄λ.τρ. Ιορδανίδης Σ.), Ιορδανίδης Μ. (82΄Φούντογλου Δ.), Βασιλειάδης Ν. (58΄Καλέσογλου), Παπαδόπουλος.