Πρόκριση με ανατροπή για τον Θρίαμβο Λούρου

Ο Θρίαμβος πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, καθώς για τους «8» νίκησε με 2-1 και ανατροπή τον Αμβρακικό Βόνιτσας στον Λούρο.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε γκολ, αλλά δυο δοκάρια για τον Θρίαμβο Λούρου στο 27΄ με απευθείας φάουλ του Ναστούλη, και στο 35΄ σε κεφαλιά του Κόκκαλη.

Στο 51΄ ο Αμβρακικός Βόνιτσας προηγήθηκε στο σκορ όταν ο Ιωαννου με μακρινό σουτ αιφνιδίασε τον Μήτσιο που έκανε λάθος εκτίμηση.

Στο 67΄ ο Θρίαμβος Λούρου ισοφάρισε όταν μετά από κόρνερ του Γκολάκου ο Κολιός έπιασε την κεφαλιά ο Παχής απέκρουσε και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, και ενώ είχε προηγηθεί πεντάλεπτη διακοπή στο 70΄ λόγω της έντονης βροχόπτωσης,  ο Κόκκαλης έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Χρήστος Δήμας με πλασέ από κοντά έδωσε τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του!

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας-Μπάκος

Θρίαμβος Λούρου (Βαγγέλης Γκαρτζονίκας): Μήτσιος, Κοντογεώργος, Λιόντος, Τζιάκος, Δήμας Θ., Κόκκαλης, Ντόντης, Ναστούλης, Κολιός, Γκολάκου, Γιαννίτσης (56΄λ.τρ.Δήμας Χ.).

Αμβρακικός Βόνιτσας (Άρης Φερεντίνος): Παχής, Θεράπος, Γεωργαλής, Φέσσας, Ιωάννου, Μπάτσος, Νταλταγιάννης, Φουρλής, Παλούκης Ν., Μπεκιάρης, Κατσάρας (74΄Παλούκης Π.).