Θρίαμβος Λούρου-Δόξα Ωρωπού: Μοιράστηκαν βαθμούς κι εντυπώσεις

Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας η ομάδα του Θρίαμβου Λούρου υποδέχτηκε την ομάδα της Δόξας Ωρωπού, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς κι εντυπώσεις, καθώς έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Σάκη Λέτσου ήταν αυτή που ευτύχισε να ανοίξει το σκορ όταν μετά την έξοχη εκτέλεση φάουλ του Γκολάκου στο 33΄ ο Κοντογεώργος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάππα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με σκοπό να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν  στο 56΄ χάρις την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκίνη. Στη φάση αυτή παίκτες και φίλαθλοι του Θρίαμβου Λούρου διαμαρτυρηθήκαν έντονα στον κ. Σπυράκο υποστηρίζοντας ότι δεν έγινε καμιά παράβαση.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του κ. Σάκη Λέτσου βρίσκεται στην 11η θέση με 14 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι  ανέβηκαν στην 13η θέση, με συγκομιδή 10 βαθμών.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Φραγκούλης-Ντόμαρης

Θρίαμβος Λούρου (Σάκης Λέτσος): Λώλης, Γεωργούλας, Κατσάνος, Σάκκος, Κοτένογλου, Τζαφέρης (37΄Τζαφέρης), Κοντογεώργος, Γκούρας (57΄Κατσαντώνης), Ηλιόπουλος, Ζάκκας, Γκολάκος (80΄Τσαΐμος).

Δόξα Ωρωπού (Βλάσσης Ναστούλης): Κάππας, Κροκίδας, Μαντούσης, Μουρεχίδης, Νταλιάρδας, Λώλης, Σπυράκος (68΄Χουλιάρας), Ντόντης, Γκίνη, Λύγκουρης (87΄Λιόντης), Babi (92΄Ναστούλης).