Έμειναν στο 1-1 Αυγερινός Μαραντοχωρίου και Οδυσσέας Νυδριού

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι μεταξύ του Αυγερινού Μαραντοχωρίου και του Οδυσσέα Νυδριού, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Α΄ ομίλου της Β΄ κατηγορίας, με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 1-0, ενώ στην επανάληψη η ομάδα του Οδυσσέα Νυδριού, πάτησε καλύτερα στο γήπεδο και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ στο 5΄ λεπτό, για την ομάδα του Νίκου Αργυρού, με τον πιτσιρικά Σκλαβενίτη Γ. να υποδέχεται τη μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι που δεν μπήκαν καλά στον αγώνα, δέχθηκαν την ψυχρολουσία του γκολ νωρίς νωρίς, ενώ είχαν και πρόβλημα στο να βγάλουν τη μπάλα στη περιοχή τους με αποτέλεσμα στο πρώτο μισάωρο, οι γηπεδούχοι να τους έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα.

Στο 30΄ ο Γαζής Ι., προσπάθησε να απειλήσει αλλά δεν έφερε καλά την μπάλα μπροστά του, ενώ προς το τέλος του ημιχρόνου, ο Καλδάνης επιχείρησε ένα σουτ-μπανάνα από τα 35 μέτρα η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, βρήκε το δοκάρι του Πέτκοφ, αλλά στην επαναφορά αιφνιδίασε τον Παληογιάννη κια έτσι χάθηκε η ευκαιρία για το 2-0.

Στην επανάληψη η ομάδα του Χρήστου Βάννα, ήταν κυρίαρχει στο γήπεδο καθώς έξαψε το γκολ που θα την έβαζε στο κόλπο της νίκης. Στο 47΄ ο Μπελεγρίνος Φ. με ωραίο σουτ απειλεί τον πορτιέρο των γηπεδούχων, όπως και ο Μπελεγρίνος Τ. λίγο αργότερα.

Ο Κούτσικος στο 55΄θα κάνει την πρώτη ευκαιρία της ομάδας στο δεύτερο μέρος, αλλά το γυριστό που επιχείρησε δεν είχε τύχη και λίγο πριν το 60΄ λεπτό, ύστερα από ωραίο συνδυασμό του Νυδριού, ο Μπελεγρίνος Τάσος θα φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Οδυσσέας Νυδριού συνέχισε να πιέζει και στο 65΄ ο Ταξιαρχιώτης προσπάθησε να νικήσει τον Φατούρο, που έδιωξε σε κόρνερ και στη συνέχεια της φάσης, ο Γαζής Ι. θα πάρει την κεφαλιά, αλλά πάλι ο Φατούρος θα στείλει την μπάλα κόρνερ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παληογιάννης προσπάθησε δύο φορές να δώσει τη νίκη στην ομάδα του αλλά δεν τα κατάφερε, ενώ και ο Γαζής Ι., είχε ευκαιρία για την ολική ανατροπή στο παιχνίδι.

Διαιτητής: Μπαϊλης

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας-Τριανταφύλλου

Αυγερινός Μαραντοχωρίου (Αργυρός): Φατούρος, Σκλαβενίτης Γ.(90΄ Σκλαβενίτης Γ.), Σκλαβενίτης Δ., Παπαδήμας, Αργυρός, Πολίτης, Καλδάνης(70΄Αντύπας), Θεριανος(62΄ Σκληρός Ν.), Παλαιογιάννης, Κούτσικος, Παξινός

Οδυσσέας Νυδριού (Βάννας): Πέτκοφ, Κονιδάρης(73΄ Κυριακίδης Β.), Κοντογιάννης, Κυριακίδης Γ., Ταξιαρχιώτης, Χρυσοβιτσάνος, Γαζής Γ., Μπελεγρίνος Τ., Μπελεγρίνος Φ.(88΄ Καρτάνος), Κομινάτος, Σίδερης.