Ο ΠΑΣ Σφακιώτες πέρασε με 1-2 από τον Μύτικα

Σπουδαία νίκη για τον ΠΑΣ Σφακιώτες καθώς επικράτησε με 2-1 του ΑΟ Μύτικα για την 4η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες έψαχναν το γρήγορο γκολ αλλά χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία μέχρι το 36ο λεπτό  όταν ο Zace με υπέροχο σουτ με φάλτσα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ντίτσου και δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Η απάντηση ήρθε γρήγορα από τους παίχτες του Νίτσα , όταν ο διαιτητής του αγώνα κ. Ζιώγας υπέδειξε  πέναλτι υπέρ του Μύτικα στο 38ο λεπτό με τον Νίτσα Γ. να σκοράρει από την άσπρη βούλα και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα, διαμορφώνοντας το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο και με τις δυο πλευρές να ψάχνουν απεγνωσμένα το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα αλλά χωρίς κάποια αξιόλογη φάση. Στο 73ο λεπτό  ο Λάζαρης Α. βρίσκει τη λύση και σκοράρει χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Διαιτητής:  ΖΙΩΓΑΣ

Βοηθοί : ΤΣΟΓΚΑΣ – ΚΟΥΤΡΑ

Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑΣ (ΝΙΤΣΑΣ): ΝΤΙΤΣΟΣ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ (ΝΙΤΣΑΣ), ΛΕΛΟΒΑΣ, MIFTIOY (ΜΥΤΙΚΑΣ Γ.), ΜΥΤΙΚΑΣ Σ., ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ(ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΚΑΡΑΚΗΣ, ΜΟΥΤΣΑΙ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ(ΠΟΛΙΤΗΣ): ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΜΠΑΚΑΣ, ΝΑΝΟΣ-ΒΕΡΥΚΙΟΣ(ΛΑΖΑΡΗΣ Ε.), ΣΕΡΔΙΝΑΡΗΣ, ΣΑΝΤΑΣ, ZACE, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΚΤΕΝΑΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ(ΠΛΑΣΤΟΥΡΓΟΣ), ΚΑΡΤΑΝΟΣ(ΛΑΖΑΡΗΣ Α.).