Αρχική ΝΕΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Με τον Ολυμπιακό η Νίκη Λευκάδας στο Κύπελλο Γυναικών

0

Με τη Νίκη Λευκάδας κληρώθηκε να παίξει ο κυπελλούχος Ολυμπιακός στο Κύπελλο Γυναικών. Άλλα τρία ζευγάρια μεταξύ ομάδων Α1 προέκυψαν από την κλήρωση.

Mε τη συμμετοχή ομάδων μόνο από την Α2 θα αρχίσει και φέτος (στις 17 Σεπτεμβρίου συγκεκριμένα) το Κύπελλο Γυναικών. Η πρώτη φάση θα διεξαχθεί σε τρεις αγωνιστικές, με τις τέσσερις ομάδες που θα “επιβιώσουν” (δύο από το νότιο όμιλο και άλλες τόσες από τον βόρειο) να προκρίνονται στη δεύτερη φάση, όπου θα μπει στο χορό και η Α1.

Από τη Λευκάδα θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του ο κυπελλούχος Ολυμπιακός, ενώ στα υπόλοιπα τρία ζευγάρια που προέκυψαν από τις ομάδες της Α1, ο Πρωτέας Βούλας θα υποδεχτεί τον Παναθηναϊκό, ο Ολυμπιακός Βόλου τον Παναθλητικό και ο Αθηναϊκός τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών:

Α’ Φάση – 1ος Όμιλος

———————————

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

01. ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

02. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ

03. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

04. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

05. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

06. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α4

14.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α2

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α5

18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Α’ Φάση – 2ος Όμιλος

———————————

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

07.ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

08.ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

09.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

10.ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

11.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ

12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α11

16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α8

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α16

20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α7

Β’ Φάση / Σάββατο 7 ή Κυριακή 8/10/2017

21.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 19 – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

22.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 17 – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

23.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

24.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 18 – ΑΣ ΠΑΟΚ

25.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 20 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

26.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

27.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ

28.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Γ’ Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2017

29.ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25

30.ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23

31.ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24

32.ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α27

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 23/03/2018

33. –

34. –

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

35. Ηττημένος Α31 – Ηττημένος Α31

Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

36. Νικητής Α31 – Νικητής Α32

sport24.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ