Πρόκριση του Κεραυνού Θεσπρωτικού με 3-1 μέσα στο Νυδρί επί του Οδυσσέα

Τη νίκη πρόκριση πέτυχε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού μέσα στο Νυδρί επί του Οδυσσέα με σκορ 3-1, με μεγάλο πρωταγωνιστή, τον Φέκκα που πέτυχε 2 τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1, όταν ο Φέκκας, από την άσπρη βούλα βρήκε δίχτυα, μόλις στο 2΄ λεπτό, για να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι και αφού πρώτα είχαν δύο δοκάρια με Γαζή Ι. και Καλογερή, λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ισοφάρισαν με ωραίο τέρμα του τελευταίου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έχασαν κάποιες ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα, όμως από το πουθενά, ο Φέκκας στο 70΄βρέθηκε τετ α τετ και αφού στο 55 είχε αστοχήσει τώρα, έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του. Οι παίχτες του Χρήστου Βάννα, στην προσπάθησαν να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, όμως ο Ριακόπουλος στο 90 έγραψε στην αντεπίθεση το τελικό 1-3.

Οδυσσέας Νυδριού: Κυριακίδης, Γεωργάκης, Κουβάτσης(55΄Χοτζάι), Πολίτης, Παππάς(74΄Χρυσοβιτσάνος), Καλογερής, Γαζής Ν.(69΄Ταξιαρχιώτης), Θειακός, Γαζής Ι., Σταύρου, Καρτάνος

Κεραυνός Θεσπρωτικού: Κάτσενος, Αθανασόπουλος(70΄ Τζήμας), Μαλέσκος(90΄ Πανούσης), Ντάφλος, Παπαδήμας, Ριακόπουλος, Δημουλίτσας(62΄Μπόμπορη), Κούσης, Μπότσαρης, Χουλιάρας, Φέκκας(83΄Παφύλας)

πηγή: lefkadasportnews.gr