Σημαντικό τρίποντο για την Τσαριτσάνη

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κέρδισε με 1-0 τον Οπούντιο Μαρτίνου στο «Γεώργιος Μητσιμπόνας» το Σάββατο (16/4) για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και πλέον έχει πολλές ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Το λαρισινό συγκρότημα πήρε ένα μεγάλο τρίποντο και πλέον προετοιμάζεται για το ντέρμπι με τον Τύρναβο την ερχόμενη αγωνιστική. Ο Οικονόμος έπαιξε πολύ καλά κατά διαστήματα και στο φινάλε πήρε ένα τρίποντο που τόσο πολύ είχε ανάγκη.

Το φιλμ του αγώνα

8’ Επικίνδυνη σέντρα του Μάνικου διώχνουν οι αμυντικοί του Μαρτίνου.

9’ Μετά από πάσα του Πέππα σουτ του Καντού λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει με δυσκολία ο Γούπος.

15’ Καλή σέντρα του Παπαγεωργίου από αριστερά με τον Γκαμπέτα να μην προλαβαίνει να μπει όπως θα ήθελε στην πορεία της μπάλας.

25’ Επέλαση του Κουτσούμπα από δεξιά, πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Πέππα το σουτ του τελευταίου δεν θα δυσκολέψει τον Γούπο.

37’ Πολύ καλή σέντρα του Μαλέρδου από δεξιά, προ του Καντού που καραδοκούσε, ο Μάνικος έδιωξε σε κόρνερ.

50’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη από αριστερά με δυσκολία σε κόρνερ ο Γουργούσης.

55’ Ο Γκαμπέτας μετά από κάθετη μπαλιά θα βρεθεί μόνος του απέναντι από τον Γουργούση αλλά θα νικηθεί από το τερματοφύλακα του Μαρτίνου.

60’ Σουτ του Καραγκούνη μέσα από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ.

65’ Πολύ καλή κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ του Κάντου με τον Γούπο να πέφτει στην αριστερή γωνία του και να διώχνει.

68’ Σουτ του Γκαμπέτα από το ύψος της περιοχής πέρασε άουτ.

70’ Πέναλτι για τον Οικονόμο το όποιο κέρδισε ο Παπαγεωργίου που ανατράπηκε από τον Κουτσούμπα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σενκάι που νίκησε τον Γουργούζη κάνοντας το 1-0 για τον Οικονόμο.

Οκονόμος Τσαριτσάνης (Καλτέλης – Φώλλας): Γούπος, Μάνικος, Μαχαίρας, Σιάτρας, Κορομηλάς, Μπαλής, Καραγκούνης, Παπαγεωργίου (80’ Παπαδήμος), Γκαμπέτας, Καμπέρης (65’ Σενκάι), Βελετάνης (55’ Καψιώχας).

Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Γουργούσης, Κουτσούμπας, Κωτσαλάς, Νικολόπουλος , Τσέλλος, Δέδες, Μαλέρδος, Γκριτζάπης, Δημητρέλης , Καντού, Πέππας.

Διαιτητική τριπλέτα: Χιώτης (Τρικάλων), Βογιατζής, Κανιούρας (Καρδίτσας).

πηγή: athleticlarissa.gr