Ήττα για ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (1-0) από τον Οπούντιο Μαρτίνου

Την ήττα γνώρισε στο Μαρτίνο, ο ψυχωμένος ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, από τον Οπούντιο με 1-0.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερο ποδόσφαιρο, διεκδίκησαν από την αρχή έως το τέλος του ματς τους 3 πόντους, αλλά στο τέλος αυτοί που χαμογέλασαν ήταν οι γηπεδούχοι.

Τον αγώνα παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι, οι οποίοι έμειναν ευχαριστημένοι από το ποδοσφαιρικό θέαμα που του παρουσίασαν οι δύο ομάδες.

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και θα μπορούσε να πάρει κεφάλι στο σκορ, όμως οι παίκτες της σε 3 αξιόλογες φάσεις σε αυτό το διάστημα δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, με μεγαλύτερη αυτή στο 7΄όταν ο Λουκούμης κατάφερε να εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας του Μαρτίνου και να πλασάρει σωστά, όμως πρόλαβε ο Δέδες και πάνω στη γραμμή παραχώρησε το κόρνερ.

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Βέκιου που βρεθηκε πίσω στο σκορ  αστις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Κωτσαλάς από αριστερά έβγαλε τη σέντρα και ο Κακάβας με μονοκόμματο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Καραπιπέρη (1-0), είχε σωστή αντίδραση, χωρίς όμως να κατορθώσει να φτάσει στην ισοφάριση.

Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού και η αποβολή του Κυριακάκη στο 85’ και ενώ είχε γίνει αλλαγή με τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή, Ντουμιτρέσκου από τον Πειραιά.

Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Γιουργούσης, Κουτσούμπας, Κωτσαλάς, Ζαχαρόπουλος, Τσέλλος, Δέδες, Κακάβας (75’ Δημητρέλλης), Πέππας, Θαναηλάκης, Καντού (85’ Τσάφος), Μαλέρδος

Αχέρων Καναλακίου (Νίκος Βέκιος): Καραπιπέρης, Κουμπής, Ντέτσικας (53’ Βασιλείου), Μπάκας, Πάνος, Μάρκος, Κυριακάκης (80’ Μουζάκης), Θεοδωράκης, Τσομπάι, Λουκούμης (79’ Βέκιος), Κωνσταντίνου