Εύκολη νίκη του Απόλλωνα Πάργας, 4-1 τον ΑΟ Καρυάς

Άλλη μια νίκη πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Απόλλων Πάργας στη πρώτη στον πάγκο του νέου προπονητή της ομάδας Αλέκου Βάσι, καθώς κέρδισε τον ΑΟ Καρυάς με σκορ 4 – 1.

Με την σημερινή νίκη λοιπόν, το συγκρότημα του Αλέκου Βάσι έχει 32 βαθμούς και βρίσκεται στην τρίτη θέση, ενώ από την άλλη ο ΑΟ Καρυάς  βρίσκεται στην τελευταία θέση με 8 βαθμούς.

Στο 12ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Απόλλων Πάργας βρήκε δίχτυα, με τον Σάκη Μηλιώνη όπου με κεφαλιά μέσα από την περιοχή κέρδισε τον πορτιέρο κι έκανε το 1 – 0.

Στο 16ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Βέκιο αυτήν την φορά να χρίζεται σκόρερ με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Δώδεκα λεπτά αργότερα, οι παίκτες του Αλέκου Βάσι διεύρυναν το σκορ σε 3 – 0, με τον Γκλούτσαϊ, και στο 59΄ ο Γκόγκα πέτυχε το 4 – 0 και ουσιαστικά εξασφάλισε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4 – 1 στο 72ο λεπτό όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με τον Γιαπλέ.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Σφονδύλη-Γκόρος

Απόλλων Πάργας (Αλέκος Βάσι): Ζέρης, Μάρκος, Γκόγκα, Μπιστιόλης, Βάσιος Α., Βάσιος Ε., Βαρτζιώτης, Τζελαντίνι (68′ Τζαφέρι), Γκλούτσαϊ (76′ Σερίφης), Βέκιος, Μηλιώνης.

ΑΟ Καρυάς (Σπύρος Βλάχος): Κόγκας, Χαλκιόπουλος, Γούλας, Θεράπος, Ρεκατσίνας, Ροντογιάννης (74΄Μπουρσίνος), Νταλάρδας (92΄Najeraj), Γιαπλές, Μπίτα (82΄Θέρμος), Σκέμπι, Καββαδάς.