Νίκη γοήτρου ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, 1-0 τον ΑΟ Παλαίρου

Εννιά λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου με σκόρερ τον Σιώρο, κέρδισε στην έδρα του, τον ΑΟ Παλαίρου με 1-0.

Βαθμολογικό κίνητρο σε ότι αφορά την διεκδίκηση κάποιου στόχου δεν υπήρχε όσον αφορά σε άνοδο ή παραμονή, αλλά σίγουρα η κάθε ομάδα ήθελε το τρίποντο.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν με κάποιες ευκαιρίες που είχαν να φτάσουν σε κάποιο γκολ.

Τελικά χαμογέλασαν οι γηπεδούχοι που βρήκαν δίχτυα στο 81′ όταν ο Παππάς από τα δεξιά έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Σιώρος με σουτ πέτυχε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να αποσπάσουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα όμως δεν κατόρθωσαν να αξιοποιήσουν κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στη διάρκεια του 90λεπτου.

Τα έσοδα από τα εισιτήρια του σημερινού αγώνα θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Γκούμας-Λαΐνας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακιου(Τάκης Ντούρος): Λιάσκος, Κωνσταντινου Ε., Χατζηπαρασκευάς (67΄Μουζάκης), Σιώρος, Μάρκος, Μηνάς, Παππάς (85΄Τσούτης), Τζίμας, Κωνσταντίνου Β., Λουκούμης, Κολιός (54΄Μυζεκιάρι).

Α.Ο Παλαίρου(Κυριάκος Παναγιωτίδης): Κανδυλάπτης, Χριστοδούλου, Ασημάκης, Στριφτάρης, Ματσίνγκος, Μπάτσος, Ιβάνοφ (82΄ Κατσαμπίρης), Τσάκαλης, Μαγκανάκης (62΄Λίτος), Ζέλος, Τριαντακωνσταντής.