Περίπατος για τον ΠΣ Πρέβεζας

Περίπατο έκανε ο ΠΣ Πρέβεζας στην Πάλαιρο και στην αναμέτρηση με τον ΑΟ Πλαγιάς. Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καθόλου στο ματς και βρέθηκαν στο δεκάλεπτο να χάνουν με 0-2. Το σκορ συνέχισε να ανεβαίνει κατά τη διάρκεια όλου του αγώνα και σταμάτησε στην εκπνοή όπου και ομάδα της Πρέβεζας πέτυχε το τελευταίο και έβδομο γκολ. Άλλη μια συντριβή για τον ΑΟ Πλαγιάς μετά την περσινή απέναντι στον Τηλυκράτη και ο προβληματισμός συνεχίζεται, καθώς στην 8η αγωνιστική η ομάδα έχει συγκομίσει μόνο 6 βαθμούς.

Ο ΠΣ Πρέβεζας μπήκε δυνατά στο ματς και με σουτ του Κονάκη μόλις στο 6ο λεπτό προηγήθηκε με 0-1.

Το 0-2 έκανε ο Καρίπογλου με κεφαλιά, στην επαναφορά της μπάλας, όταν σουτ του Μπρούβα σταμάτησε στο δοκάρι των γηπεδούχων.

0-3 στο 36′ με τον Μπρούβα να σουτάρει έξω από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Συνέχεια στο 2ο μέρος για την Πρέβεζα, με σουτ του Φραγκολιού αυτή τη φορά να πηγαίνει στο παραθυράκι της εστίας του ΑΟ Πλαγιάς για το 0-4.

Στο 75′ οι φιοξενούμενοι θα κερδίσουν πέναλντι σε χέρι που καταλόγισε ο ρέφερι της συνάντησης, ο Μπρούβας θα αναλάβει την εκτέλεση και θα κάνει το 0-5.

Στο 82′ σουτ του Μπρούβα για το 0-6 και χατ τρικ για τον επιθετικό της Πρέβεζας.

Τελευταίο γκολ για τους φιλοξενούμενους στο 90′ με τον Γκίνη να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στο διπλό της Πρέβεζας.