Περίπατος της Τετάρτης για Πανλευκάδιο

Σε περίπατο εξελίχθηκε η αναμέτρηση του Πανλευκάδιου με αντίπαλο τον Απόλλωνα ΝΛ. στο γήπεδο του Αγίου Πέτρου. Το ματς είχε αναβληθεί το περασμένο Σάββατο λόγω των σεισμών που έπληξαν τη Λευκάδα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν εύκολο απόγευμα, παίρνοντας το προβάδισμα από νωρίς και φτάνοντας στο ημίχρονο να προηγούνται με 0-4. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με το κοντέρ να σταματά στο 0-7 για τους φιλοξενούμενους.

Η ομάδα του Πανλευκάδιου παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στην αρχική εντεκάδα, αυτό όμως δε φάνηκε να γίνεται ιδιαίτερα αντιληπτό στον αγωνιστικό τομέα, όπου με το καλημέρα το σκορ άνοιξε. Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Τουλκερίδης μπήκε από δεξιά και φτάνοντας κοντά στην εστία έδωσε παράλληλα στον Κολοβό, όπου ανενόχλητος έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ανάλογη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν σε καμιά περίπτωση να ακολουθήσουν, γεγονός όμως δεν πτόησε κανέναν παίκτη, ούτε επηρέασε σε βαθμό που να γίνει το παιγνίδι σκληρό και αυτό ήταν προς τιμήν τους. Συνεχίζοντας και φτάνοντας στο 9ο λεπτό, ο Πετούσης που βρέθηκε πίσω από την άμυνα και μέσα στην περιοχή, πλάσαρε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων για το 0-2.

Στο 28′ ο Σπανός εκτέλεσε κόρνερ και ο Τριάντος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 για να ακολουθήσει και πάλι ο Πετούσης, όταν βρέθηκε και πάλι στην πλάτη της άμυνας μετά από εξαιρετική μπαλιά τρύπα του Στεριώτη και προσποίηση-μισό γκολ από τον Κοκόλη ΧΖ. Ο Πετούσης δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει και πάλι τον Φατούρο κάνοντας το 0-4 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πανλευκάδιος συνέχισε να κάνει το παιγνίδι του και έφτασε στο 0-5 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κολοβού με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κοκόλη ΧΖ. 0-6 στο 59′ με σουτ του Ρομποτή από θέση αριστερά και το τελικό 0-7 με τον Κοκόλη ΧΖ στο 65′ να συνδυάζεται όμορφα στην περιοχή με τον Πετούση και να σουτάρει από κοντά βάζοντας τη σφραγίδα του και σε αυτό το ματς.

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος   Βοηθοί : Μαυροκέφαλου – Ντόμαρης