«Εύκολο απόγευμα» για τον ΠΣ Πρέβεζα

Εύκολο απόγευμα πέρασε ο ΠΣ Πρέβεζα επικρατώντας με 3-0 επί της «λαβωμένης» Θύελλας Σινώπης, η οποία είχε στην αποστολή μόλις 12 παίχτες.

IMG_0752

Ο Θωμάς Βασιλειάδης είδε την ομάδα του (από την κερκίδα αφού τιμωρήθηκε την περασμένη αγωνιστική) να έχει την κατοχή ωστόσο δεν μπορούσε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Τυρέκογλου με αποτέλεσμα η πρώτη καλή ευκαιρία να δημιουργείται στο 38′ όταν ο Σο με δυνατό σουτ προσπάθησε να σκοράρει, ωστόσο ο Τυρέκογλου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Στο 40′ ο Μπρούβας πήρε την πάσα από τον Γκίνι μέσα στην περιοχή, ωστόσο από πλεονεκτική θέση πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ο ΠΣ συνέχισε να πιέζει και στο 43′ ο Τουργέλης με ωραία προσπάθεια από δεξιά πέρασε δύο αντιπάλους και έβγαλε τη σέντρα στον Γκίνι, ο οποίος με πολύ ωραίο γυριστό σουτ σημείωσε το 1-0 το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βασιλειάδης θέλησε να πιέσει ακόμη περισσότερο και έβαλε τον Μπόμπορη στη θέση του Ρ. Λιάσκου, ενώ ο Καράκης πήρε τη θέση του Ριστάνη. Ο ΠΣ Πρέβεζα είχε και πάλι την κατοχή και στο 64′ ο Diaw σημείωσε το 2-0 με εκτέλεση φάουλ (η μπάλα βρήκε στο τείχος και ξεγέλασε τον Τυρέκογλου).

Στο 69′ η Θύελλα είχε την πρώτη αξιόλογη φάση όταν ο Λιάσκος μπλόκαρε εύκολα το σουτ του Φούντογλου και στο 88′ ο Μπρούβας με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τον ΠΣ Πρέβεζας.

Διαιτητής: Φίτσας

Βοηθοί: Λαζάρου-Αγιώτατος

ΠΣ Πρέβεζα (Βασιλειάδης): Αλ. Λιάσκος, Τουργέλης, Ριστάνης (46′ Καράκης) , Φραγκολιός, Diaw, Τσόκας, Μπρούβας, Niogana, Γκίνι, Λιάσκος Ρ. (46′ Μπόμπορης), Καρίπογλου.

Θύελλα Σινώπης: Τυρέκογλου Π, Τολμίδης, Παπάζογλου, Τυρέκογλου Ε. ,Παπαδόπουλος Ι., Μιχαηλίδης, Φούντογλου Δ., Μπουζούκης (78′ Σπυράκος Ε.), Φούντογλου Ν., Σπυράκος Σ. , Παπαδόπουλος

πηγή: atpreveza.gr