Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης επικράτησε με 4-0 του ΠΣ Φιλιππιάδας!

Εύκολο απόγευμα για τη Φορτούνα Βαλανιδοράχης στη Φιλιππιάδα, όπου δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του ΠΣ Φιλιππιάδας με 4-0.

Το παιχνίδι έγινε πάνω σε ένα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο και η ομάδα του Χρήστου Τζίμα ευτύχισε να διώξει νωρίς από πάνω της το άγχος του φαβορί, με τα τρία γκολ που πέτυχε στο πρώτο μέρος.

Στο 8′ λεπτό με αυτογκόλ μετα απο φαση διαρκείας στα καρέ της Φιλιππιάδας εγινε το 0-1, και στο 13΄ μετα απο κόρνερ του Τζίμα Φ. η μπάλα φτάνει στον 14χρονο Παναγιώτη Νικολάου που με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 0-2 . Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί και στο 35′ ο Νόνας με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3 για τη Φορτούνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός και των δύο ομάδων έπεσε, ωστόσο λίγο πριν το τέλος η Φορτούνα Βαλανιδοράχης πέτυχε ένα ακόμη γκολ, με τον Χρήστο Νάνο γράφοντας το τελικό 0-4.