Πέρασε απ’ τη Σινώπη η Κατούνα

Με νίκη πέρασε από τη Σινώπη η Κατούνα, καθώς επιβλήθηκε της γηπεδούχου ομάδας με σκορ 1-2. Είναι η πρώτη νίκη εκτός έδρας για την Κατούνα, η οποία μετράει εννέα βαθμούς σε έξι αγώνες, έχοντας 3 νίκες και τρεις ήττες. Από την άλλη η Σινώπη βρίσκεται ακόμα χαμηλά και χωρίς βαθμό καθώς μετράει μόνο ήττες.

Η Θύελλα Σινώπης ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή. Η Κατούνα μέχρι το ημίχρονο δεν μπόρεσε να διορθώσει τα πράγματα, όμως με την πάροδο του χρόνου όλα έδειχναν πως θα το καταφέρει.

Το ματς ήρθε στα ίσια, όταν στο 58′, ο Βλάχος βρέθηκε στην περιοχή από πάσα του Φωτεινού Κ. και με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ έκανε ο Μπάλτσας, ο οποίος συνδυάστηκε άψογα με τον Γουρζή, μπήκε στην περιοχή αποφεύγοντας έναν αμυντικό και κοντινό πλασέ έδωσε το προβάδισμα και τη νίκη στην ομάδα του.