Συνεχίζει με νίκες ο ΠΣ Πρέβεζας

Με νίκες συνεχίζει ο ΠΣ Πρέβεζας που δείχνει σιγά σιγά να βρίσκει τον εαυτό του, ανεβαίνοντας αισθητά στη βαθμολογική κατάταξη και έχοντας στο ενεργητικό του για τα τρία τελευταία ματς 18 γκολ! Στην έδρα του Απόλλωνα ΝΛ έδειξε ξανά το καλό του πρόσωπο, προηγήθηκε με 0-2 στο ημίχρονο και στο δεύτερο αν και δέχτηκε ένα γκολ, δεν πτοήθηκε, σκοράροντας άλλες δυο φορές και παίρνοντας τη νίκη.

Το αξιοπερίεργο της αναμέτρησης είναι ότι ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων έκανε το 1-3 για την ομάδα του, με εκτέλεση πέναλντι. Είναι κάτι που δεν το βλέπει κανείς συχνά στα γήπεδα της κατηγορίας μας… Βέβαια για τον Λιάσκο δεν είναι το πρώτο του πέναλντι, μιας και το έχει ξανακάνει… αρκετές φορές.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Μπρούβας στο 25 με απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Δέκα λεπτά μετά, στο 35′ και πάλι ο Μπρούβας θα βρεθεί μέσα στην περιοχή έπειτα από σπάσιμο της μπάλας του Καρίπογλου και δεν θα δυσκολευτεί να πλασάρει τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με σκόρερ τον Μπελεγρίνο στο 56′.

Ο ΠΣ Πρέβεζας κέρδισε πέναλντι στη συνέχεια με τον Φραγκολιό, όπου ο τερματοφύλακας της Πρέβεζας Λιάσκος, μετέτρεψε σε γκολ!

Το τελικό 1-4 έκανε λίγο πριν τη λήξη ο Σο με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Διαιτητής: Κωνσταντίνου      Βοηθοί: Σίσκας-Παπαγεωργόπουλος