Συνεχίζει η Θύελλα Σινώπης

Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα η Θύελλα Σινώπης, αυτή τη φορά με νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Νοτίου Λευκάδας. Η Θύελλα ήταν καλύτερη στην αναμέτρηση, είχε την κατοχή και ήταν αυτή που δημιούργησε, με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι ταξίδεψαν μόνο 11 άτομα, να βρίσκονται μετά τη λήξη, στην τελευταία θέση της κατάταξης. Με τους Ιορδανίδη Ν. και Γ. να πετυχαίνουν τα γκολ, η Σινώπη ανέβηκε στην 11η θέση μόλις δύο βαθμούς πίσω από την 10η και βλέπει πια πάνω από τη γραμμή των μπαράζ.

Οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να πάρουν το προβάδισμα στο 30′ και σε απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ, όμως ο Παπαδόπουλος Ι. με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε κρατώντας ανέπαφη την εστία του. Η φάση αυτή φάνηκε να αφυπνίζει τους γηπεδούχους, οι οποίοι λίγο μετά, στο 34′ με τον Ιορδανίδη να βρίσκεται στο ύψος του πέναλτι, με γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 και αφότου η μπάλα βρήκε στα σώματα των αμυντικών του Απόλλωνα.

Στη συνέχεια και πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι θα πετύχουν και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Ιορδανίδη, αυτή τη φορά μετά από ασίστ του Παπαδόπουλου Γ. και με τακουνάκι του πρώτου. 2-0 και το ιδανικό αποτέλεσμα για τη Σινώπη να κλείσει το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε αλλά αυτό δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να πετύχουν και τρίτο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Ιορδανίδη Γ. όπου βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα έπειτα από πάσα του Βασιλειάδη Λ. και τον πλάσαρε από πάνω, γράφοντας το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Λαφαζάνης   Βοηθοί: Μαυροκεφάλου- Κώτσης