Φιλική νίκη του Θεσπρωτού, 3-2 την ΑΕ Καραϊσκάκης

Φανερώνοντας κατά διαστήματα πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι του, ο Θεσπρωτός επικράτησε με 3-2 της ΑΕ Καραϊσκάκης σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας.

Η ομάδα του Δημήτρη Μουρούτη κυριάρχησε απόλυτα στο πρώτο ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη σε δύο υπέροχα γκολ.

Στο 15ο λεπτό οι Ευθυμίου και Μπίκας συνδυάστηκαν υπέροχα. ο τελευταίος επιχείρησε παράλληλη σέντρα και ο Γώγος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 27ο λεπτό ο Βασίλης Κωνσταντίνου με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον πορτιέρο της Αρτινής ομάδας πετυχαίνοντας το 2-0.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή του και μείωσαν σε 2-1 με κοντινό πλασέ του Ευαγγέλου.

Ο Θεσπρωτός συνέχισε να είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις και έφθασε σε τρίτο γκολ με δημιουργό τον Πέντσα (ωραίο γύρισμα-σέντρα από αριστερά) και εκτελεστή τον Χάρη Μπίκα (σουτ από πλάγια θέση).

Η Αρτινή ομάδα μείωσε σε 3-2 με αυτογκόλ του Κατσέλη (είχε προηγηθεί σουτ από ποδοσφαιριστή της αντίπαλης ομάδας και η μπάλα εξοστρακίστηκε στον Κατσέλη).

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Δημήτρης Μουρούτης): Παππάς, Κωνσταντίνου Βαγγέλης, Λαγός, Καρβούνης, Πάνος, Μπλέτσας, Κωνσταντίνου Βασίλης, Ευθυμίου, Γώγος, Μπίκας, Πέντσας.

Επαιξαν και οι Κατσέλης Γ., Κατσέλης Γ., Μαχμούτ, Νικολάου, Φούντζουλας.

ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ (Ανέστης Ζώης): Ραχιώτης, Παπανίκου, Φίλιος, Αβραμίδης, Παπαρούνης, Κόλλινς, Ασπροποταμίτης, Γούλας, Παππάς, Γκεκγκα, Τσάκαλος.

Επαιξαν και οι: Σιαράβας, Καψάλης, Ζδράβος, Χούσος, Ευαγγέλου, Κυριάκης, Μιχάλης, Μαργώνης, Γυφτοκώστας.

πηγή+φωτο: thesprotikospalmos.gr