Ανατροπή και νίκη 2-1 για τον Θεσπρωτό

Ο Θεσπρωτός κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0 με το οποίο ο Πύρασος προηγήθηκε από το 14ο λεπτό με τον Μακασιώτη, και με γκολ του Καρύδη (20΄) και Στεφανίδη (42΄) πήρε τη νίκη στο Γήπεδο Φιλιατών.

Στο 10ο λεπτό ο Θεσπρωτος έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Καβαλλάρης με κοντινή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά το κοντινό σουτ του Πέντσα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Χαλατσής.

Διαιτητής: Καρατέρπος (Κοζάνης)

Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Κοζάνης)-Αντωνίου (Ηπείρου)

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χατζηπέτρου): Κωνσταντάκος, Ηλίας, Πανταζής (74’ Τέλλος), Μήτσης, Καρύδης, Μώκος, Νάκος (57’ Κερμενίδης), Μπίκας (79’ Σουκρήογλου), Στεφανίδης, Πέντσας, Καβαλλάρης

ΠΥΡΑΣΟΣ (Ξηροφώτος): Χαλατσής, Καψιότης (88’ Πλασταράς), Χατζητρακόσιας, Καραγεώργος, Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Τσιουρέλης (80’ Βαλώτης), Βαγγελάκος, Μαλακασιώτης, Μυριώτης (65’ Κοντοβάς), Αναστασίου.