Ισοπαλία με πολλά παράπονα στο Θρίαμβος Λούρου-Κεραυνός Θεσπρωτικού

Με πολλά παράπονα από την διαιτησία ο Θρίαμβος και ο Κεραυνός Θεσπρωτικού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό στο παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Λούρου.

Σ΄ένα συναρπαστικό παιχνίδι που τα είχε όλα και διεξήχθη κάτω από συνεχή βροχή ,  Θρίαμβος Λούρου και Κεραυνός Θεσπρωτικού  ήρθαν ισόπαλοι 2-2 και με τις δυο ομάδες να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Σπυράκου (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ).

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να ανοίξουν το σκορ στο 14΄ όταν μετά από κάθετη πάσα του Γιώργου Κολιού ο Μπρούβας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάτσενου.

Στο 16΄ ο Φέκκας είδε μέσα σε ένα λεπτό δυο κίτρινες κάρτες από τον κ. Σπυράκο και αποβλήθηκε μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από την πλευρά του Κεραυνού.

Σε ερώτηση του sportime24.gr στο τέλος του αγώνα για το λόγο της αποβολής του ο ποδοσφαιριστής του Κεραυνού Θεσπρωτικού μας είπε ότι αποβλήθηκε επειδή απευθυνόμενος στον διαιτητή του είπε δυο φορές «ρε».

Τρία λεπτά μετά την αποβολή του Φέκκα ο κ. Σπυράκος έδωσε πέναλτι υπέρ του Κεραυνού με έντονες διαμαρτυρίες αυτή τη φορά από την πλευρά των γηπεδούχων. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Στέφανος Κούσης ο οποίος έκανε το 1-1.

Στο 42΄ ο Κώστας Μπρούβας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 2-1 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το τέρμα της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 68΄ με σουτ του Μπότσαρη.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Φραγκούλης Π.-Κέφης

Θρίαμβος Λούρου (Δημήτρης Μπαλάφας): Παναγιωτίδης, Πάνου, Γόγολος, Δήμας Χ., Κώστας (85΄Σάκκος), Δήμας Θ., Κολιός Π., Κολιός Γ., Γκούρας (63΄Γεωργίου), Μπρούβας, Χαλάστρας.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Κάτσενος, Μπόμπορης, Μαλέσκος, Κούσης Σπ., Παπαδήμας, Χουλιάρας (84΄Ντόβας), Σιώρος (28΄λ.τρ. Κονταξής, 90΄Παπαρούνης), Κούσης Στ., Λαϊνάς, Μπότσαρης, Φέκκας.