Χατ-τρικ ο Γεωργίου, 3-1 τη Φορτούνα Βαλανιδοράχης ο Θρίαμβος Λούρου

Ο Θρίαμβος ξεπέρασε την «ψυχρολουσία» από το προβάδισμα της Φορτούνας Βαλανιδοράχης στο 5ο λεπτό στον Λούρο και με πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Γεωργίου, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ, επικράτησε της ομάδας του Τάκη Κασκάνη με 3-1, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 5΄ με τον Πέτρο Νόνα, και στο 29΄ ο Γεωργίου με σουτ έκανε το 1-1.

Στο 38΄ ο Θρίαμβος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γιώργου Κολιού. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γεωργίου ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 2-1 που ήταν και σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο Θρίαμβος στο 56΄ πέτυχε άλλο ένα γκολ με τον Γεωργίου.

Διαιτητής: Γκούμας

Βοηθοί: Λάζαρης-Σολδάτος

Θρίαμβος Λούρου (Δημήτρης Μπαλάφας): Παναγιωτίδης, Σάκκος, Τζιάκος, Πάνου, Γόγολος, Κολιός Π. (78΄Κατσαντώνης), Μπρούβας, Χαλάστρας, Κώστας, Γεωργίου, Κολιός Γ.

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Τάκης Κασκάνης): Τσοβίλης, ΝικολάουΠ. (84΄Νικολάου Α.), Μήτος-Κώτσης Α., Κοντοδήμας, Δημητρίου, Παππάς, Νόνας, Τζίμας (72΄Πήλιος) Ευθυμίου (77΄Κασκάνης), Μήτος-Κώτσης Ι. (49΄Cepele), Σούπε.