Δείγμα θετικό για την Κατσικά, 1-1 με τον Θεσπρωτό (video)

Στο πιο δυνατό τεστ της καλοκαιρινής προετοιμασίας, η Θύελλα Κατσικάς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Θεσπρωτό.

Η Θύελλα έδειξε με την εμφάνιση της ότι είναι πανέτοιμη για την έναρξη των αγωνιστικών της υποχρεώσεων, μιας και το Σάββατο αντιμετωπίζει στο κύπελλο ερασιτεχνών την Ανατολή σε ένα ματς από τα παλιά, μιας και οι δύο ομάδες έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς από τον περσινό προημιτελικό, εκεί όπου η Κατσικά αποκλείστηκε στα πέναλτι.

Από την πλευρά του ο Θεσπρωτός είχε πολλά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, όπου δεν έλειψαν τα νεύρα, μιας και οι παίκτες του Θεσπρωτού έπαιξαν υπέρ του δέοντος σκληρά, χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος.

Ο προπονητής της Κατσικάς, Γιάννης Καραφέρης «έδειξε» στον αγώνα την ενδεκάδα που θα χρησιμοποιήσει στον αγώνα με την Ανατολή.

Ο Θεσπρωτός είχε δύο καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο με τον Ντόκο στο 2’ και στο 18’.

Στο 20’ η Κατσικά κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Βαρτζιώτη, το εκτέλεσε ο Γιαννάκης και έκανε το 1-0.

Στο 25’ η Θύελλα έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της, όταν ο Κωσταμένας βγήκε απέναντι από τον Κωνσταντάκο, έκανε το πλασέ, όμως ο τερματοφύλακας του Θεσπρωτού απέκρουσε σωτήρια την μπάλα σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 60’ με τον Ντόκο, ενώ θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη στο 85’ όταν ο Γιάκος εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο Γκούβας απέκρουσε την μπάλα.

Διαιτησία: Δημητρίου (Κόττορος-Διαμάντης).

Κατσικά: Τσακτίρας, Κωσταμένας, Χαλιάσος, Μωραίτης, Λισγάρας Ε., Ραγιάς, Τσιούρης, Κίτσιος, Γιαννάκης, Λέκκας, Βαρτζιώτης.

Αγωνίστηκαν και οι Μπελεβέτης, Γκούβας, Ντούσκος, Λισγάρας.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Ηλίας, Πάνος, Μήτσελος, Ντινιωτάκης, Τζάλλας, Γιάκος, Σιουκουλλάνη, Ντόκος, Μηνάς, Μπλέτσας.

Αγωνίστηκαν και οι Παππάς, Μπότσαρης, Πανταζής, Καλέσης, Αλεξίου, Κυριακόπουλος, Καψιώχας, Μπίκας.