Επέστρεψε στις νίκες ο Τηλυκράτης με 1-0 επί της Αμβρακίας Κωστακιών

Ο Τηλυκράτης επικράτησε της Αμβρακίας Κωστακιών και επέστρεψε στα «τρίποντα».

Σε ένα άσχημο γήπεδο γεμάτο λάσπες, οι Λευκαδίτες πήραν την πρώτη τους νίκη, μετά από την 13η αγωνιστική. Η Αμβρακία, για ακόμη ένα παιχνίδι παρέμεινε χωρίς πόντο και περιμένει αύριο το αποτέλεσμα του αγώνα Αστέρα Πετριτή-Ολυμπιακός Βόλου, για να δει αν θα βρεθεί στην ζώνη του υποβιβασμού ή όχι. Το παιχνίδι πήγε στις προσωπικές μονομαχίες, είχε πολλές κάρτες (δύο κόκκινες κάρτες για τους γηπεδούχους) και καθόλου θέαμα, καθώς λίγες ήταν οι φάσεις.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης μπήκε στο πρώτο ημίχρονο και στο 43’. Ο Περιστέρης έκανε την κάθετη, βρήκε τον Μακρυγιάννη, ο οποίος πέρασε και τον Βαρελή και έκανε το τελικό 1-0, για την ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 65’, ο Σιδέρης έκανε τάκλιν ενώ είχε σταματήσει η φάση, με τον διαιτητή να του δείχνει την κόκκινη κάρτα και να τον στέλνει στα αποδυτήρια. Στο 87’ ο Γεωργάκης δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τον Τηλυκράτη με εννιά παίκτες

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Παπαλαζάρου (Ηπείρου), Τσάντας (Ηπείρου)

Τηλυκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Ιασωνίδης, Τσελάι, Μπουρδούβαλης, Βασιλείου, Πολυχρονάκης, Ορφανός, Παπαδόπουλος (65’ Κοντογιάννης), Περιστέρης (60’ Καλογερής), Μακρυγιάννης (80’ Γεωργάκης), Σιδέρης

Αμβρακία Κωστακιών (Δημήτρης Νταλάκας): Βαρέλης, Τάσσος, Βασίλας, Λύτος, Σιδηρόπουλος, Βερλέκης, Κωστακιώτης, Ασπροποταμίτης, Παππάς, Νταλάκας, Μπαλαδήμας (46’ Θεμελής)

πηγή: liganews.gr