Κατέκτησε και το Super Cup ο Τηλυκράτης

Το σούπερ καπ κατέκτησε ο Τηλυκράτης, σε ένα πολύ ωραίο τελικό που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο της Πρέβεζας “Αθ. Τσουμελέκα” και έκανε το “τρεμπλ” για τη φετινή χρονιά, αφού έχει κατακτήσει πρωτάθλημα, κύπελλο και Σούπερ καπ σήμερα.

Οι “κυανέρυθροι” αν και βρέθηκαν δυο φορές μπροστά στο σκορ, ισοφαρίστηκαν και τις δύο με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στην μισάωρη παράταση, όπου εκεί οι παίχτες του Δημήτρη Κονιδάρη, με δύο γκολ νίκησαν και κατέκτησαν το σούπερ καπ.

Φάσεις & Γκολ

23′ Τετ Α τετ ο Γεωργούσης, αλλά απέκρουσε Ραχιώτης
31′ Σουτ του Περιστέρη στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
34′ 1-0 Απευθείας φάουλ του Φέτση, η μπάλα βρήκε σε σώμα άλλαξε και προβάδισμα για τον Τηλυκράτη.
37′ 1-1 Σέντρα ο Μιχάλης, ο Ζδράβος κεφαλιά για την ισοφάριση του Αχέρων.
40′ 2-1 Σουτ Μπαλογιάννη στο “Γ” της εστίας του Ραχιώτη.

50′ σέντρα σουτ του Τόσκα ατο πάνω μέρος οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

76΄ 2-2 Ο Μιχάλης με σουτ ισοφαρίζει τους “κυανέρυθρους”
87′ Ελεζι Τετ Α τετ απέκρουσε Τρανουλιδης
105′ διαμαρτυρίες για πέναλτι από Τηλυκράτης. Μαρκάρισμα του Κώστα στον Γεωργούση, κίτρινη στον παίκτη του Τηλυκράτη για Θέατρο.
106′ 3-2 Σέντρα Βασίλας την κεφάλια Γεωργούσης η μπάλα στα δίχτυα.
114′ 4-2 Σέντρα Βασίλας χέρι Κώστας πέναλτι. Την εκτέλεση ο Φέτσης που δεν λάθεψε.
119′ Νέα σέντρα ο Βασίλας, σουτ ο Γεωργούσης στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού.

Τηλυκράτης(Κονιδάρης): Τρανουλίδης, Πριονάς, Καταγής Σπ., Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης(66΄ Καταγής Γ.), Περιστέρης(62΄ Βασίλας), Φέτσης, Γεωργούσης, Τόσκα, Μπαλογιάννης(69΄ Ντινόπουλος, 109΄ Γεωργάκης)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου(Τζίμας): Ραχιώτης(52΄ λ.τ. Κάτσενος), Ζδράβος, Βασιλειάδης, Φράγκος(81΄Κώστας), Πάνος, Γούλας, Νικολάου(63΄ Κούσης), Χριστογιάννης, Βασιλείου, Λουκούμης(70΄ Ελέζι), Μιχάλης