Χορός των γκολ στο Καρυά – Λούρος

Χόρτασαν γκολ όσοι βρέθηκαν στην αναμέτρηση του ΑΟ Καρυάς με τον Θρίαμβο Λούρου, καθώς οι δυο ομάδες πέτυχαν συνολικά 9 γκολ. Βέβαια οι γηπεδούχοι μπορεί να μην το ευχαριστήθηκαν όπως θα ήθελαν γιατί τα 6 από αυτά μπήκαν στην εστία τους, παρ’όλα αυτά όμως ο ΑΟ Καρυάς βρήκε και αυτός 3 φορές τα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, σε μια αναμέτρηση που δύσκολα θα σταματούσε την ομάδα του Βαγγέλη Γκαρτζονίκα. Δύο χατ τρικ για τον Θρίαμβο Λούρου, με τους Κόκαλη και Κολιό να μοιράζονται την πίτα των σκόρερ, σε μια ονειρική εμφάνιση και για τους δύο.

Ο ΑΟ Καρυάς ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο σκορ, μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Νταλιάρδα. Άμεση αντίδραση από τους φιλοξενούμενους που έφεραν το ματς στα ίσα πριν ακόμα συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, με σκόρερ τον Κολιό.

Ο Θρίαμβος συνέχισε με επιθετκές τάσεις κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο και πέρασε μπροστά στο σκορ στο 36′ με τον Κόκαλη να εκτελεί εύστοχα πέναλτι. Το 1-3 ήρθε και πάλι με πέναλτι, αυτή τη φορά εκτελεσμένο από τον Κολιό, στο 46′.

Ο Θρίαμβος έδειχνε κυριολεκτικά ασταμάτητος και πέτυχε 4ο γκολ στο 65′ με τον Κόκαλη, ενώ δυο λεπτά μετά, ο Κολιός έφερε το ματς στο 1-5, πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Οι γηπεδούχοι έδειχναν σημάδια αντίδρασης μετά τη σίγουρη ήττα, μιας και οι φιλοξενούμενοι κάθισαν, μετά και την επίτευξη του πέμπτου τέρματος. το 2-5 για την Καρυά ο Ροντογιάνης, για να πετύχει το δικό του χατ τρικ ο Κόκαλης στο 88′. Στην εκπνοή του αγώνα ο ΑΟ Καρυάς μείωσε σε 3-6 με αυτογκόλ

Διαιτητής: Ζιώγας  Βοηθοί: Σίσκας-Μαυροκέφαλου

ΑΟ Καρυάς (Βλάχος Σ.)
Θεραπος, Χαλκιόπουλος, Γούλας Χαγιάννης(63′ Λαυράνος), Ρεκατσίνας, Νταλιάρδας(63′ Ροντογιάννης), Σκέμπη, Γιαπλές, Παππάς, Καββαδάς(63′ Μπουρσινός), Μπίτα.

Θρίαβμος Λούρου (Γκαρτζονίκας Β.)
Μήτσιος, Κοντογεώργος (65΄Νάσι), Λιόντος, Δήμας Χ., Δήμας Θ., Τζιάκος, Ντόντης, Ναστούλης (83΄Γιαννίτσης), Γκολάκου, Κολιός, Κόκκαλης.